Max přichází

26.02.2020

Maxík je sedmiletý labrador, který si začátkem listopadu loňského roku velmi vážně poranil páteř. Odlomil se mu kousek meziobratlové chrupavkovité kůstky a ta zasáhla míchu. Po vyšetření na magnetické rezonanci bylo shledáno, že krevní hematom zasahuje oblast pěti obratlů a postižení je velmi vážné. Naděje, že se ještě někdy dokáže postavit byla zcela minimální.
Majitelka Maxe byla starší paní a představa, že bude muset 30-ti kilového hafana zřejmě doživotně nosit, byla nad její fyzické možnosti. Chtěla ho odvézt ke svému veterináři na utracení, ale doktorka která na pražské klinice vyšetření prováděla, se nabídla, že se s kolegyní úžasnou fyzioterapeutkou pokusí Maxe zachránit. Naděje z pohledu medicíny byla zcela minimální, ale z pohledu psychosomatiky bylo rozhodnutí na Maxovi. Ten se zcela jasně rozhodl, že to nevzdá a bude bojovat. Každý den rehabilitoval v bazénu a svou zcela neuvěřitelnou obličejovou mimikou si získal ❤️ všech na klinice. Po pár týdnech se poprvé postavil a před Vánoci už udělal sám první kroky venku.
Dalším úkolem bylo obnovit funkci vnitřního svalstva okolo vyměšovacího ústrojí, Nervy, které ovládají svaly okolo močového měchýře byly poškozené, ale i to se po dalším měsíci podařilo. Ještě před týdnem byl odkázán na léky.
Mezi tím byla počátkem února spuštěna fb kampaň s názvem "Maxík hledá domov". Po celou dobu léčby byl Max v pracovní dny na klinice v kotci a na noc a víkendy si ho brali střídavě doktorky a sestry k sobě domů. Stal se jejich miláčkem a když viděli, jak se v kotci trápí, tak se rozhodly ho nabídnout k adopci někomu, kdo se o něj dokáže láskyplně postarat a zároveň mu umožní pohyb venku a péči, kterou potřebuje.
Já již na podzim roku 2018 vyslal jasnou objednávku vesmíru, že toto krásné místo, kde žiju a pracuju potřebuje psa. Po celý rok k nám chodí spousta dětí a pesanů, tak jsem chtěl psa dospělého, klidného a milujícího lidskou společnost. Parťáka, který mi pomůže udržet klid na zahradě během sezóny a který nebude štěkat na každou veverku, kterých je tady okolo spousta. Volba byla Labrador. No a protože jsem ušel v životě již kus cesty, tak vím, že vesmír koná dle svých pravidel a není potřeba "tlačit řeku, která teče sama", jen vyslat záměr a čekat.
Samozřejmě když jsem si přečetl Maxův příběh, tak jsem okamžitě věděl, že je to má objednávka.
Jenže zájemců bylo víc a jeho prozatímní lékařská rodina si zcela správně vymínila, že vybere pro Maxe toho nejvhodnějšiho. Já žiju na rozhledně a schody jsou zde všude. Ty Max zatím nedává, tak jsem se musel smířit s tím, že ho budu pořád nosit 🙈. Pak jsem musel být připraven, že možná bude doživotně užívat léky a především, že jeho stav se možná už nebude zlepšovat. Nic z toho mě ale nemohlo odradit, abych neudělal z Maxika nejšťastnějšího psa na světě.
Tak tedy 🎺🎺🎺 Max je oficiálně můj parťák a zároveň strážce Mostné hory s rozhlednou.
Richard 👨‍❤️‍💋‍👨 Max